Zadzwoń: +48 794-275-744

BĄDŹ NA BIEŻĄCO:

Copyright © 2022 

Pracownia Gardenia Home

Polityka prywatności

al. 29 Listopada 85, 31-408 Kraków

Pracownia projektowa

wnętrz i ogrodów

MENU






Pracownia projektowa GARDENIA HOME Wnętrza i Ogrody, al. 29 Listopada 85, 31-408 Kraków, Telefon: +48 794 275 744,  E-mail: biuro.gardeniahome@gmail.com













JAK POWSTAJE PROJEKT

STYL NOWOCZESNY

 

Pod nazwą stylu wnętrz nowoczesnych można wrzucić wiele różnych rozwiązań, materiałów i kolorów. Na pewno są to proste formy i geometryczne kształty. W takich wnętrzach pojawiają się różnego rodzaju płyty meblowe, od drewnopodobnych do jednolitych kolorów mebla. Są też gładkie fronty lub ażurowe akcenty ścienne i meblowe. Często tapicerowane meble jak krzesła lub sofa, pufy i dodatki. Tkanina w prostej, jednolitej formie lub z delikatną teksturą. Akcenty kolorystyczne stonowane lub
w kontraście w odniesieniu do innych elementów wyposażenia. To wnętrza ponadczasowe i przyjemne w odbiorze. 

WRÓĆ

 

zdjęcia - źródło Pinterest / Google

 

 

 

JEŚLI PODOBAŁ CI SIĘ TEN POST UDOSTĘPNIJ GO SWOIM ZNAJOMYM. NIECH TRAFI DO WIĘKSZEJ GRUPY LUDZI. JEŚLI CHCESZ OTRZYMYWAĆ POWIADOMIENIA O NOWOŚCIACH BLOGOWYCH POLAJKUJ              
I ZAOBSERWUJ FANPAGE NA FB GARDENIAHOME ORAZ INSTAGRAM GARDENIAHOME_OFFICIAL. 

05 lutego 2022
STYLE WE WNĘTRZU 
W JAKIM STYLU CHCESZ ZAPROJEKTOWAĆ SWOJE WNĘTRZA?

STYL FRANCUSKI - PARYSKI 

 

Czasem onieśmiela barokowym przepychem, innym razem uwodzi zapachem lawendy i sielskim klimatem Prowansji. Styl wnętrzarski w stylu paryskim słynie z doskonałego smaku i niewymuszonej elegancji. W paryskich mieszkaniach pierwsze skrzypce gra architektura: wysokie sufity, duże okna porte-fenêtre, ściany pokryte sztukaterią, marmurowe kominki, ułożone w jodełkę parkiety. Mieszkania są pełne obrazów, rzeźb i grafik. W paryskim mieszkaniu nie może zabraknąć zwłaszcza jednego elementu – złotego lustra. Meble wyglądają lekko i wytwornie. Kolorystyka jest jasna i otwierająca przestrzeń. Styl paryski nie mógłby istnieć w obecnej formie bez pomocy Georgesa Haussmanna. Francuski baron przeszedł do historii jako twórca planu przebudowy Paryża (w latach 1852–1870), dzięki której miasto zyskało zupełnie nowe oblicze. Paryż to kolebka sztuki, a mieszkania w stylu francuskim chłoną artystyczną atmosferę. 

STYL HAMPTON

 

Hamptons to willowa miejscowość, słynąca z piaszczystych plaż i subtelnego, nienachalnego luksusu. Nadmorskie pejzaże stanowią esencję tego stylu. Wszechobecne naturalne światło i przestrzeń – dużo przestrzeni są widoczne na każdym kroku. Styl Hampton oscyluje między swojskością i prostotą a luksusem. Pastelowe, rozbielone, zgaszone, delikatne - to kolorystyka jaka króluje w tych wnętrzach. Do każdej bazowej barwy dolewamy sporą porcję bieli i kroplę szarości. Pojedyncze akcenty kolorystyczne są wyraziste – jest to granat, koral, czerwień, turkus, szmaragd, odrobina grafitu. Naturalne materiały to również klucz do tego stylu. Podłoga z litego drewno, deski lub parkietu. Meble w stylu hampton nawiązują do stylu klasycznego, a charakteru nadają im szczegóły wykończenia i dobrej jakości materiały. Należy zaopatrzyć się w duże i wygodne kanapy, na których powinny pojawić się ozdobne i miękkie poduszki. Blaty stolików i szafek powinny być zrobione z przejrzystego szkła, bez zbędnych obrusów czy serwetek. Szafki i szafy są zazwyczaj z drewna pomalowanego na odcień z palety hampton. W tych wnętrzach stawiamy przede wszystkim na wygodę. Są to wnętrza ,,do mieszkania,, w subtelnym, eleganckim i nadmorskim wydaniu. 

STYL ART DECO - LUXURY

 

Jedną z charakterystycznych cech stylu Art Deco są geometryczne wzory, które pokrywają ściany, podłogi lub obicia mebli tapicerowanych. Mogą to być wszelkie ornamenty na bazie kwadratów, trójkątów, półkoli czy rombów, które układają się w powtarzalny deseń. Często są to nietypowe połączenia wzorów i faktur. Wszystkie elementy aranżacji powinny być wymuskane i nie ma mowy o byle jakości. Bazowe kolory stanowiące podstawę w tego typu wnętrzach to biel, jasne beże i szarości oraz bordo, granat, butelkowa zieleń jako mocne akcenty dekoracyjne. Dodatkowe kolory dodające luksusu to złoto, srebro, miedź oraz czerń i grafit, dające efekt głębi. Zwierzęce motywy wykorzystywane na dywanach i tekstyliach oraz wzory kwiatowe używane na dużych formatach jak tapety i zasłony. Styl art déco został zapoczątkowany w latach 20-tych XIX wieku w okresie tzw. dwudziestolecia międzywojennego. Zgodnie z definicją jego nazwa wywodzi się od francuskiego art - sztuka i décoratif - dekoracyjny.

STYL GLAMOUR

 

Jak prezentują się wnętrza w stylu glamour? Suma pojęć idealnie opisująca tą stylistykę to: błysk, przepych, szyk i elegancja. Styl glamour kusi bogactwem, miękkimi tkaninami i lśniącymi przedmiotami. Glamour obficie czerpie ze stylów minionych epok, przede wszystkim baroku, co jest widoczne zwłaszcza w ornamentyce oraz formach mebli i drobnych elementów wyposażenia. Jest to również zderzenie wytwornej klasyki z lekką nowoczesnością. Z tkanin dobrze widziane są atłas, satyna i welur, czyli tkaniny mieniące się i odbijające światło. Warto też sięgnąć po tkaniny żakardowe i o długim włosiu przypominającym futro. Dodatkami są lustra, dekoracyjne oświetlenie, kryształowe bibeloty, dekoracyjne ramki do zdjęć, porcelana, przedmioty
o znaczeniu wyłącznie dekoracyjnym.

STYL INDUSTRIALNY - LOFTOWY 

 

Obecnie topowy, najbardziej popularny styl wprowadzany do wielu wnętrz prywatnych i publicznych. A jaki był jego początek? 

Styl industrialny to sposób zagospodarowania przestrzeni inspirowany amerykańskimi tendencjami z lat 50. XX w. To wtedy rozpoczął się proces aranżowania opuszczonych fabryk oraz terenów przemysłowych i przekształcania ich w budynki mieszkalne. Styl pierwotnie kształtowany był przez poszukiwanie oszczędności i konieczność przystosowania się stanu istniejącego terenu przemysłowego. Teraz odnajdujemy w tym stylu coś więcej niż tylko łatwo dostępne elementy pofabryczne oraz zimne i surowe przestrzenie. Wnętrza w stylu industrialnym dzielimy na dwie odmiany. Wnętrza hard, czyli wnętrza usytuowane w budynkach poprzemysłowych oraz wnętrza soft, czyli wnętrza loftowe - to nowe budownictwo mieszkalne
z aranżacją na wzór starych fabryk. Co na pewno powinno znaleźć się w takich wnętrzach? Metalowe meble, regały, lampy. Kontrasty w dodatkach lub mocne, ciemne i klimatyczne elementy wyposażenia i dominacja odcieni chłodnych. Drewno, beton, cegła, metal i szkło to topowe materiały używane we wnętrzach loftowych. Często odsłonięte kable i rury. Duże, wysokie przestrzenie bez podziału na mniejsze pomieszczenia, czyli kuchnie otwieramy na salon. Styl chętnie wprowadzany do wnętrz mieszkalnych, prywatnych, ale również publicznych, biurowych. 

STYL VINTAGE

 

We wnętrzu w stylu vintage znajdziesz przedmioty z duszą. To zamiłowanie do rzeczy starych, klasycznego designu i historii jaka może kryć się za elementami wyposażenia. Jasne i pastelowe kolory oraz kontrastowe zestawienia dominują w tych wnętrzach. W kuchni warto uwzględnić meble i urządzenia AGD o designerskich, retro kształtach. Dekoracje to stylizowane dodatki wyposażenia jak zegar, obrazy, plakaty, sentymentalne bibeloty, ale też przedmioty zabawne, czasem nawet nieco dziwne lub ekstrawaganckie. Taka różnorodność jest tutaj wskazana. Warto rozważyć również tapety retro, a na podłodze - gustowny parkiet w jodełkę.

STYL BOHO 

 

Połączenie starego z nowym? Jak najbardziej. W tym stylu wnętrzarskim jest to możliwe. Zadrapania na farbie, przebarwienia na meblach i tkaninach – to prawdziwe obiekty pożądania. Naturalne materiały, jak rattan, wiklina, trawa morska czy bambus,  ręcznie wykonywane elementy wyposażenia, gliniane naczynia, ręcznie plecione kosze, koce, poduszki i pledy we wzory plemienne to główne elementy wyposażenia wnętrz w stylu boho. Ten styl kocha naturalne materiały, pastelowe odcienie, kolory białe, beżowe, brązy, zgaszone zielenie, rdzawe odcienie czerwieni, miodowy odcień żółtego, czerń. Kolory ziemi dominują. Przed laty boho nazywany stylem etno, czyli odniesienie do kultury ludowej. 

STYL SKANDYNAWSKI

 

Styl skandynawski bazuje na jasnych, naturalnych materiałach i kolorach. Najczęściej spotykanie połączenia to ciepłe i pastelowe materiały, drewno oraz białe elementy wyposażenia i tkaniny. Należy wspomnieć o wielu odmianach tego stylu. Wprowadzając do wnętrz skandynawskich miedź, złoto, pudrowe, różowe i błękitne akcenty kolorystyczne wchodzimy w stylistykę Scandi chic.
W tym stylu można też zauważyć więcej ciemnych kolorów jak antracyt i czerń, które równoważą otaczającą biel. Odmiana New nordic to często spotykana stylistyka wnętrz skandynawskich. 
To białe ściany i posadzka z jasnego drewna, bielonego lub malowanego na biało. Również jasne meble i dodatki dekoracyjne wykonane z materiałów naturalnych.
Dodatkiem są kolorowe dekoracje na ścianie, plecione dywany lub poduszki na szarych, białych albo kremowych sofach. Kolejną odmianą to Dark nordic. W tych wnętrzach na tle jasnych, białych i pastelowych kolorów wchodzimy w jeden mocny akcent np. butelkową zieleń, kobalt lub antracyt na ścianie. To mocne przełamanie kolorystyczne jasnych wnętrz. Folkowa odmiana stylu skandynawskiego charakteryzuje się prostotą, materiałami naturalnymi i elementami wykonanymi własnoręcznie. Jest to najbardziej kolorowa wersja stylu skandynawskiego. 

STYL KLASYCZNY

 

Wnętrza w tym stylu charakteryzują się subtelną formą, prostotą i harmonią oraz wygodą i dobrym smakiem. Ten styl nigdy nie przemija i jest zdecydowanie ponadczasowy. Okładziny ścienne to często sztukaterie lub inne eleganckie i wytworne zdobienia. Fronty meblowe to najczęściej różnego rodzaju frezowania i ryflowania zaakcentowane eleganckimi uchwytami meblowymi. Ważne jest umiejętne dobranie wyposażenia. Dominują jasne, pastelowe odcienie, czasami z mocniejszymi akcentami kolorystycznymi. Dekoracją są często dobrej jakości dodatki, wyposażenie, lampy. 

Pewnie nie raz w Twojej głowie pojawiały się pytania - ,,Jak będzie wyglądało moje wymarzone mieszkanie, dom, kuchnia,,?

 

Moment zakupu mieszkania, budowy domu, remontu przyśpiesza ten proces i należy zastanowić się w jakim stylu chcesz, aby Twoje nowe wnętrza były zaprojektowane, zaaranżowane i w jakiej przestrzeni chcesz spędzać swój czas na co dzień. 

 

Na szczęście wybór jest ogromny. Co nie znaczy, że łatwy. Z doświadczenia wiem, że często to właśnie na etapie prac projektowych klaruje się ten jedyny, niepowtarzalny, wymarzony styl Twojego wnętrza. Ważne jest to, aby wchodząc do takiej przestrzeni czuć się dobrze, przyjemnie i jak u siebie. Takie odczucia pokazują, że idealnie udało się przenieść oczekiwania projektowe do rzeczywistości. 


Przed rozpoczęciem projektu zawsze zaczynamy od wywiadu. Ustalenia dotyczące głównych założeń projektowych oraz stylistyki projektowanych wnętrz są kluczowe. Aby przystąpić do prac, musimy zapoznać się szczegółowo z oczekiwaniami inwestora. Inwestor otrzymuje listę pytań na jakie musi odpowiedzieć przed rozpoczęciem pracy przy pierwszym etapie projektowym, czyli układami funkcjonalnymi.  Więcej o tym JAK POWSTAJE PROJEKT w zakładce obok. 

 

 

PRZED ROZPOCZĘCIEM PRAC PROJEKTOWYCH

ZAPOZNAJ SIĘ ZE STYLAMI WNĘTRZARSKIMI I WYBIERZ COŚ DLA SIEBIE

TO BARDZO WAŻNE, ABY TWOJE WNĘTRZA BYŁY TWOJE I TYLKO TWOJE

W JAKICH WNĘTRZACH CZUJESZ SIĘ NAJLEPIEJ? JAKI STYL WNĘTRZARSKI JEST TWOIM ULUBIONYM? ZAPOZNAJ SIĘ Z NAJBARDZIEJ POPULARNYMI STYLAMI WNĘTRZ